Перейти до основного вмісту

Робота з батьками

QZ-54-MAU7c

Сім'я - це особливого роду колектив, який відіграє у вихованні основну і найважливішу роль. У тривожних матерів часто виростають тривожні діти; самолюбні батьки нерідко так пригнічують своїх дітей, що це призводить до появи у них комплексу неповноцінності; нестриманий батько, що виходить з себе з найменшого приводу, нерідко, сам того не усвідомлюючи, формує подібний же тип поведінки у своїх дітей. Головне у вихованні маленької людини - досягнення душевного єднання, морального зв'язку батьків з дитиною. Батькам в жодному разі не варто пускати процес виховання на самоплив, залишати дитину наодинці з самим собою. Саме в родині дитина отримує перший життєвий досвід, робить перші спостереження і вчиться як поводитися в різних ситуаціях. Дуже важливо, щоб те, чого ми вчимо дитину, підкріплювалося конкретними прикладами, щоб вона бачила, що у дорослих слова не розходяться із ділом (якщо дитина бачить, що його мама і тато, які кожен день говорять йому, що брехати недобре, самі того не помічаючи, відступають від цього правила, все виховання може піти нанівець).


Тому я хочу виділити ті завдання, які на мій погляд, є найбільш важливими у роботі з батьками: 
 • створення умов для успішної взаємодії вчителя і сім'ї як цілеспрямованого процесу, в результаті якого створюються сприятливі умови для розвитку дитини; 
 • вдосконалення освітнього процесу шляхом його оптимізації; 
 • стимулювання пізнавальної діяльності за рахунок використання різноманітних методів і форм організації навчання; 
 • формування системи соціально-ціннісних відносин молодшого школяра за допомогою включення його батьків в активну діяльність; 
 • допомогти батькам набути досвіду у вихованні власної дитини; 
 • спрямувати спільні зусилля на всебічне виховання і розвиток дитини. 

У роботі з батьками я використовую такі форми виховної роботи: 
 • класні збори батьків; 
 • колективні та індивідуальні консультації, бесіди, лекції, конференції; 
 • відвідування сімей учнів; 
 • оформлення різних за формою і змістом текстових матеріалів; 
 • фотомонтажі; 
 • виставки робіт учнів; 
 • тренінги; 
 • різноманітні свята. 
Спільна робота родини та школи, сприяє правильному вихованню дитини, і допомагає уникнути багатьох психологічних проблем у вихованні молодшого школяра. 
На питання, на яких же основах повинні складатися відносини вчителя і родини, щоб мати успіх у вихованні, – відповідає В. О. Сухомлинський "Якнайменше викликів у школу матерів і батьків для моральних нотацій дітям, і якнайбільше духовного спілкування дітей з батьками, що приносить радість матерям і батькам".

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Свято "Дай руку першокласнику"

04 листопада у приміщенні школи відбулось свято для учнів та батьків початкової школи "Дай руку першокласнику". На свято були запрошені майбутні першачки, діти, що наступного року мають піти до школи.
Учні 1-4 класів демонстрували свої таланти у різноманітних напрямках художньої самодіяльності, у хореографії, співі та театральному мистецтві. Серед представлених номерів були колективні танці, виступи вокального гуртка, бальні танці, повчальна театралізована вистава "Колобок". Протягом концерту дітей супроводжували ведучі та казкові герої, які розповіли майбутнім першачкам чому так важливо старанно навчатися, та для чого потрібна школа і вчителі, познайомили гостей із нашою школою. Дитячі виступи справили надзвичайно приємне враження на присутніх глядачів, емоційність, виразність та експресія захоплювали і дорослих і малечу.
Дякуємо всім учасникам, батькам та вчителям за надзвичайне свято творчості і таланту! Свято насправді вдалося, дякуємо учням 10, 9-А та 8 класі…

Місячник «Увага! Діти на дорозі!»

Протягом вересня для учнів школи проводився місячник «Увага! Діти на дорозі!». Головною метою місячника є збереження життя і здоров’я дітей на дорогах. 
В рамках місячника учні нашого класу повторювали правила дорожнього руху на інформаційних дайджестах, переглядали відео з метою профілактики небезпечних дорожньо-транспортних ситуацій, взяли участь у конкурсі малюнків «Мій кращий друг – безпечний рух» та переглянули виступ агітбригади юних інспекторів дорожнього руху «Правила дорожні пам’ятай – життя і здоров’я зберігай!».


Незабутня подорож у дивовижний куточок України Петриківку

01 листопада ми здійснили подорож на батьківщину унікального петриківського розпису.
В Петриківці діти не тільки спостерігати за роботою майстрів і слухали цікаву розповідь про всі тонкощі місцевої творчості, а й брали участь у майстер-класах: малювали розкішні петриківські візерунки, розмальовували писанки, виготовляли ляльку-мотанку, спробували виготовити гончарні вироби. І нехай не все вийшло як хотіли, зате яке задоволення власноруч створити справжній петриківський сувенір!
Цікавим було відвідування Петриківського музею етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва, в фондах якого налічується більше 2500 предметів, що розповідають про історію та етнографію цього краю, розвиток народно-прикладного мистецтва, техніках петриківського розпису. А завершилася подорож катанням на конях на справжньому конезаводі.