Перейти до основного вмісту

Допомагаємо птахам

Чим можна годувати зимуючих птахів
Хліб (лише білий) у вигляді крихт буде доречним майже для всіх видів птахів. Важливо використовувати подрібнений черствий хліб, оскільки свіжий на холоді замерзає. Злакові: пшениця, ячмінь, просо, овес, рис – будуть до смаку більшості видів пташок. Із круп найкраще підійдуть вівсяна та перлова.

Зернята соняшника – універсальний корм для зимуючих птахів. Велика кількість рослинних жирів у насінні соняшнику робить його важливим джерелом енергії в умовах зимових холодів.

Сало, м’ясо, маргарин дуже люблять синиці, повзики і деякі інші види птахів. Але варто пам’ятати, що птахам можна тільки несолоне сало або м’ясо. Шматочки сала нанизуються на мотузку, яка вішається на гілках дерев або чагарників так, щоб вона не дісталася воронам та сорокам, а також кішкам і собакам.

Горобина, бузина, калина та глід приваблюють найкрасивіших зимових відвідувачів годівниць – дроздів, омелюхів та снігурів.

Насіння клена та ясена сподобається снігурам та омелюхам.


Шишки, жолуді, горіхи служать основою зимового раціону дятлів і шишкарів. Пернаті радо поласують такими гостинцями.

Зерно кукурудзи, насіння кавуна, дині, гарбуза та кабачків – улюблені ласощі синиць. Важливо, щоб насіння було не смаженим і ледь-ледь розчавленим.

Насіння бур’янів – кропиви, кінського щавлю, лопуха – чудово підходить для підгодівлі снігурів та інших зерноїдних. Рослини краще зберігати пучками у підвішеному вигляді, а взимку варто встромити у сніг поряд із годівничкою.

Смаколики. Люблять птахи різноманітні сухофрукти та гриби. А ще більший сюрприз для пернатих, якщо вони будуть червивими. У травні-червні можна наловити травневих, червневих хрущів, які масово літають у вечірні години, або інших комах. Сухі комахи взимку – це свято для багатьох пернатих. Підійдуть також: зварене і натерте яйце, шматочки сирої яловичини, сир, порізане на скибочки яблуко, ягоди з компоту.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Свято "Дай руку першокласнику"

04 листопада у приміщенні школи відбулось свято для учнів та батьків початкової школи "Дай руку першокласнику". На свято були запрошені майбутні першачки, діти, що наступного року мають піти до школи.
Учні 1-4 класів демонстрували свої таланти у різноманітних напрямках художньої самодіяльності, у хореографії, співі та театральному мистецтві. Серед представлених номерів були колективні танці, виступи вокального гуртка, бальні танці, повчальна театралізована вистава "Колобок". Протягом концерту дітей супроводжували ведучі та казкові герої, які розповіли майбутнім першачкам чому так важливо старанно навчатися, та для чого потрібна школа і вчителі, познайомили гостей із нашою школою. Дитячі виступи справили надзвичайно приємне враження на присутніх глядачів, емоційність, виразність та експресія захоплювали і дорослих і малечу.
Дякуємо всім учасникам, батькам та вчителям за надзвичайне свято творчості і таланту! Свято насправді вдалося, дякуємо учням 10, 9-А та 8 класі…

Місячник «Увага! Діти на дорозі!»

Протягом вересня для учнів школи проводився місячник «Увага! Діти на дорозі!». Головною метою місячника є збереження життя і здоров’я дітей на дорогах. 
В рамках місячника учні нашого класу повторювали правила дорожнього руху на інформаційних дайджестах, переглядали відео з метою профілактики небезпечних дорожньо-транспортних ситуацій, взяли участь у конкурсі малюнків «Мій кращий друг – безпечний рух» та переглянули виступ агітбригади юних інспекторів дорожнього руху «Правила дорожні пам’ятай – життя і здоров’я зберігай!».


Незабутня подорож у дивовижний куточок України Петриківку

01 листопада ми здійснили подорож на батьківщину унікального петриківського розпису.
В Петриківці діти не тільки спостерігати за роботою майстрів і слухали цікаву розповідь про всі тонкощі місцевої творчості, а й брали участь у майстер-класах: малювали розкішні петриківські візерунки, розмальовували писанки, виготовляли ляльку-мотанку, спробували виготовити гончарні вироби. І нехай не все вийшло як хотіли, зате яке задоволення власноруч створити справжній петриківський сувенір!
Цікавим було відвідування Петриківського музею етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва, в фондах якого налічується більше 2500 предметів, що розповідають про історію та етнографію цього краю, розвиток народно-прикладного мистецтва, техніках петриківського розпису. А завершилася подорож катанням на конях на справжньому конезаводі.